English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Vsetínský rallysprint uzavře sezonu historiků, RSS a P2+

Zařazeno : vsetin

Tomáš Plachý, 23.09.2019 15:20
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 1815x


PARTR – SEV.EN COMMODITIES Rally Vsetín 2019 se uskuteční ve dnech 25. – 26. října 2019 jako závěrečný podnik Mistrovství ČR v rally historických automobilů, Rallysprint Série a Poháru 2+. Vzhledem k vývoji sezony je tak jisté, že právě na Vsetíně bude korunována většina mistrů a vítězů svých kategorií.
Vsetínský rallysprint uzavře sezonu historiků, RSS a P2+
Vsetínský rallysprint uzavře sezonu historiků, RSS a P2+

Autoklub Vsetín – město v AČR, jako pořadatel PARTR – SEV.EN COMMODITIES Rally Vsetín 2019, pilně pracuje na přípravě šestnáctého ročníku soutěže. Základem bude úspěšný formát z minulých let, přesto pořadatelé řeší zakomponování zcela nové pasáže do jedné z rychlostních zkoušek. V aktuálním harmonogramu pořadatelé počítají se sedmi rychlostními zkouškami na třech úsecích, jedna se pojede třikrát (celkem 70,18 km RZ).

„Určitě můžeme slíbit tradičně náročnou a sportovně hodnotnou trať. Základ zkoušek je familiárně známý, ale letos se konečně podařilo trať jednoho úseku vylepšit, za což jsme moc rádi a musíme všem zainteresovaným poděkovat za vstřícnost,“ naznačuje ředitel soutěže Petr Gryger.

„Zatím nemohu mluvit konkrétněji, ale opět budeme závodit na úsecích v těsné blízkosti Vsetína, Semetína a Hošťálkové,“ doplňuje Gryger.
 
Zásadních změn nedozná ani zázemí soutěže. Centrem soutěže bude opět Autosalon Škoda, společnosti Samohýl Motor Zlín a.s., na Štěpánské ulici ve Vsetíně, kde proběhne prezentace posádek, administrativní a technická přejímka. Před budovou budou v sobotním podvečeru (cca 15:30 hod.) korunovány na cílové rampě i nejrychlejší posádky soutěže. Po celou soutěž bude v útrobách umístěno i ředitelství rally a tiskové středisko. Servisní areál bude rovněž tradičně situován v ulici U Bečvy a následně do okolí fotbalového stadionu na Ohradě. Právě z těchto prostor bude soutěž v sobotu v 7:30 hod. odstartována.

Vzhledem k nedávnému zrušení Rally Jeseníky bude PARTR – SEV.EN COMMODITIES Rally Vsetín čtvrtým závodem Rallysprint Série (šampionát „dvoukolek“) a Poháru 2+, který je určen pro vozy s pohonem všech čtyř kol. Za tohoto stavu se nebude účastníkům „škrtat“ žádný letošní výsledek, a tak právě bodový zisk se vsetínského sprintu sehraje v konečném účtování zásadní roli. V RSS se o titul poperou Adam Březík s Lukášem Nekvapilem, v Poháru 2+ má nejblíže k titulu Jaromír Tarabus, ale teoretické šance ho ještě překonat mají i Patrik Rujbr a Martin Vlček.

V Mistrovství ČR v rally historických automobilů jsou většinou karty rozdány jasněji, přesto pořadatelé doufají v silnou účast této divácky stále oblíbenější soutěžácké techniky.

A vsetínští pořadatelé samozřejmě zvou k účasti i posádky z okolních zemí - Polska, Slovenska či Rakouska.

V nejbližších dnech budou na oficiálních stránkách soutěže www.vsetinrally.cz zveřejněna Zvláštní ustanovení a oficiální přihláška. Sledujte i naši facebookovou stránku Rally Vsetín.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Valaška - Crash Szeja se Subaru a Horák s Peugeotem [VIDEO]

/ Další video...