English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Setkání mistrů 2009 pohledem Ondřeje Krajči

Zařazeno : SM 2009

Ondřej Krajča, 08.11.2009 15:32
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4362x


Tento víkend se odjelo tradiční Setkání mistrů na Autodromu v Sosnové. Letošní ročník byl výjimečný tím, že se zde představil Sébastien Loeb.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Jako každý rok, tak i letos se konalo tradiční Setkání mistrů. Letošní ročník Global Assistance Setkání mistrů byl již osmým v pořadí a byl opravdu výjimečný. Už několik dní či týdnů před startem bylo jasné, že do České republiky zavítá šestinásobný mistr světa v rally Sébastien Loeb a Daniel Elena. Ti s sebou přivezli také Citroen C4 WRC.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Vše začalo už v pátek, kdy byly na programu tréninky a svezení sponzorů či výherců jednotlivých soutěží. Když už se pomalu začínalo stmívat, představil se v Citroenu C4 WRC také Sébastien Loeb, který vzbudil velké nadšení u přihlížejících diváků dostavivších se do Sosnové. Ovšem už v odpoledních hodinách při tréninku havaroval Pavel Valoušek v Mitsubishi Lancer Evo IX. Auto šlo čtyřikrát přes střechu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Pomalu se blížil den D, tedy sobota 7. listopadu. Pokud si diváci výrazně nepřivstali, tak měli s dopravou obrovské problémy. Ta u Sosnové totálně kolabovala. Sébastien Loeb přilákal nevídaný počet fanoušků nejen z České republiky a nejen fanoušky rally. Sobota byla něco jako motoristický svátek pro každého fandu motoristického sportu. Už od pohledu bylo vidět, že počty lidí jsou v řádech tisíců.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

V servisu u Citroenu bylo neskutečně přeplněno, každý chtěl vidět Sébastien Loeba, který tak málem nestihl start. Probíhali rozjížďky vozů WRC, či N4 nebo bugin. Jasně bylo vidět, že největší pozdvižení zdvihl právě Sébastien Loeb a trochu nevinně i Martin Prokop, který před zraky tisíců diváků poslal ve stejné zatáčce jako Pavel Valoušek vůz přes střechu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Blížil se čas, kdy se na startu vedle sebe postavil Václav Pech (Fabia WRC) a Sébastien Loeb (C4 WRC). Bylo odstartováno a do vedení šel na šotolinových pneumatikách a se šotolinovým podvozkem Sébastien Loeb. Celé finále bylo velmi napínavé a v cíli byl rychlejší o pár desetinek Václav Pech, který si připsal cenný skalp v podobě šestinásobného mistra světa Sébastiena Loeba. Vítězství Pecha aplaudovalo ve stoje několik tisíc diváků. Bylo to sice předčasné, ale pěkné vyvrcholení letošního Global Assistance Setkání mistrů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Nelze zapomenout na jezdce bugin nebo rallycrossových vozů, kteří předváděli po oba dny skvělé souboje a show. Hodně našlapaný vůz Škoda Fabia přivezl do Sosnové Němec René Munnich. Dále nemůžeme zapomenout na historické vozy rally v rukou např. Emila Trinera, který opět předváděl nádhernou jízdu. Uvidíme s jakým trumfem přijdou organizátoři příští rok, ale na letošní osmý ročník Setkání mistrů se bude vzpomínat hodně dlouho.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Best of IRC 2009 [VIDEO]

25.12.2009 17:29

Video Radek Vojtěchovský, IRC

Racing-Mania.cz

Pech vs. Loeb [VIDEO]

08.11.2009 12:10

Video Honza Froněk, Česká rally

Racing-Mania.cz

Roman Kresta na Setkání mistrů

04.11.2009 19:28

Článek Jan Mochan, Česká rally

Racing-Mania.cz

Dva mistři světa na Setkání mistrů

02.11.2009 16:55

Článek Jan Mochan, WRC

Racing-Mania.cz

Václav Pech v Sosnové s Fábií WRC

05.11.2009 18:30

Článek Jaroslav Štauber, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Škoda testuje před Monte Carlem s Kopeckým a Tidemandem [...

/ Další video...